

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fuse |
| Current Rating | 1 A |
| Color | Clear, Silver |
| Size | 5.20 mm x 20.00 mm |
Stock: 87
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08506
Ext.Price$0.08506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08506 | $0.08506 |
| 10 | $0.07582 | $0.75820 |
| 50 | $0.06758 | $3.37900 |
| 100 | $0.05816 | $5.81600 |
| 500 | $0.05005 | $25.02500 |
| 1000 | $0.04619 | $46.19000 |
| 3000 | $0.04263 | $127.89000 |
